19 Haziran 2014 Perşembe

Biz artık 3 kişilik bir Aileyiz :)

Tam Dokuz ay süren uzun bir yolculuğun sonunda Anne olmak Aile olmak işte gerçek mucize bu.
Hamile olduğumu öğrendikten sonra tüm ailemizi mutlu bir telaş sardı. Doktor kontrolleri testler, mide bulantıları , halsizlik sürekli uyku halleri, bebek alışverişleri, bebek odası hazırlanması derken 9 ayı doldurduk.
Hazırlık aşamalarını sizlerle de paylaştım.
39+4 te 21 Nisan 2014 Pazartesi günü saat 23:01 de bebeğimiz Duru dünyaya geldi.   21nisan pazartesi günü evdeyken  Nişan gelmesi belirtisiyle doğumun artık başladığını anladım fakat bildiğim kadarıyla daha vaktim vardı bu yüzden gayet sakin doktorumu aradım ulaşamayınca eşimle hazırlanıp hastane çantamızı alıp saat 16:30 da hastanenin yolunu tuttuk. Doktorumuz müsait olunca durumu anlatıp muayene olup nst ye bağlandım. Doktor sonuçları görünce yatış işlemlerini yapmamızı doğumun başladığını söyledi. Fakat ben hiç sancı hissetmiyordum , hatta doktora eve gidip bekleyebilir miyiz dedim çünkü çoğu doğum hikayesinin 10-12 saat sürdüğünü duymuştum, hiç olmazsa bu süreyi evde geçirmek istedim fakat doktorumuz kalmamızda ısrar etti, bende rahat rahat odaya yerleşirim diye kabul ettim. 
  Anne babalarımız geldi kardeşim geldi , herkes beni yatarken bulmayı beklerken ben koridorlarda yürüyordum halen hiç sancı hissetmiyordum sadece ufak bir regl ağrısı gibi ağrım vardı.Doktor ağrı eşiğimin çok yüksek olduğunu söyledi. Her şey çok güzel gidiyordu normal doğum bekliyorduk. Suni sancı verildi. Açıklık 5cm olduğunda artık doğum başlasın diye su kesesini patlattıklarında berrak gelmesi gereken suyun koyu renk olduğu görülünce  bebeğin anne karnında kaka yapmış olduğu anlaşıldı . doktorum üzgün bir şekilde acil sezeryan olmam gerektiğini yoksa bebeğin zehirlenebileceğini söyledi. Olayın pek ciddiyetinin o sırada farkında olmasam da o anda doktorumuza güvenip normal doğumu çok istediğimiz halde sezeryanı mecburen kabul ettik. 
     Saat: 22:45 de apar topar beni ameliyathaneye indirdiler. Korkuyordum , narkozun etkisiyle hemen bayıldım zaten, uyandığımda doktora sorduğum ilk soru bebeği sağlıklı mı ? sorusu oldu. " Sağlıklı yanıtını aldığımda çok rahatladım gözlerimi tekrar kapattım halen kendime gelememiştim çünkü . Çok ağrım vardı, sanki içimde bir boşluk olmuştu. 
       Saat 23:01 de bebeğim doğmuş , hazırlanmış bebek odasına çıkartılmış bizimkiler onu görmüştü bile. Odaya geldiğimde eşim rahat bir nefes aldı, bebekten çok sonra geldiğim için beni merak etmiş.
         Bebeğimi ilk kucağıma verdiklerinde mutlulukla akan gözyaşlarımla birlikte çok da şaşkındım. Oda da herkes mutluluktan ağlıyordu zaten. 
          Hastanede 2 gece 3 gün kaldık,  sağolsun arkadaşlarımız akrabalarımız bizi yalnız bırakmadılar.
     İki kişi çıktığımız evimizden  23 Nisan günü 3 kişi girdik. 23 nisan sadece çocuk bayramı değil bizimde bayramımız olmuştu.Sanırım yazdığım en uzun blog yazısı oldu, lütfen dualarınızı eksik etmeyin,  Allah isteyen herkese bu güzel duyguyu tatmayı nasip etsin. 
                                                                Sevgilerimle
                                                                     Bahar

15 yorum:

 1. tebrik ederim, analı babalı büyüsün, hayırlı evlat olsun inşAllah :)

  YanıtlaSil
 2. Allah uzun ömür versin hep beraber sağlıklı mutlu yaşayın :) okurken çok duygulandım bizde artık bebek istiyoruz inşallah Allah bize de nasip eder öpüldünüz kocaman :)

  YanıtlaSil
 3. Allah uzun, sağlıklı mutlu bir ömür versin. Bebek kokusu gibi var mı...

  YanıtlaSil
 4. Allah hayırlı ömür versin Duru bebeğe de sizlere de:)
  Bundan sonraki süreçte de kolaylıklar diliyorum:)

  YanıtlaSil
 5. Yerim ben onu. Güzellikler, gülücükler sizinle olsun. Onun kokusuna doyulmaz. Bol bol kokla benim içinde. Minik ayaklarının altındanda öpermisin benim için.

  YanıtlaSil
 6. rabbim size sağlıkla büyütmeyi nasip etsin , minik duruyada mmutluluk dolu bir ömür ...

  YanıtlaSil
 7. ucunuzude kutluyorum,,
  tablo kadar guzel ...elleriniz
  sevgiler

  YanıtlaSil
 8. Oyyyyyyyyy ne güzelll. Musmutlu, huzurla buyutun bebeğinizi.
  Benim için de bol bol koklayın :)
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 9. Huzurla ,mutlulukla uzun bir ömür dilerim :)

  YanıtlaSil
 10. Sağlıklı uzun yıllarınız olsun gözünüz aydınnn

  YanıtlaSil
 11. Sağlıkla mutlulukla büyüsün minik bebik <3

  YanıtlaSil
 12. Tebrik ederim, sağlıkla büyüsün inşallah. Ben de 6 aylık hamileyim. Böyle doğum hikayelerini okuyunca hem çok duygulanıyor, hem de bebeğimi kucağıma almak için sabırsızlanıyorum :)

  YanıtlaSil
 13. Allah analaı babalı büyütsün,sağlıkla inşallah..Hoşgelmiş ailenizin yeni üyesi

  YanıtlaSil
 14. Bebegini saglikla mutlulukla büyüt canım

  YanıtlaSil
 15. Saglikli ve mutlu bir ömrü olur inşallah

  YanıtlaSil

Güzel yorumlarınızı bekliyorum

Related Posts with Thumbnails