8 Ocak 2014 Çarşamba

Kutu kaplama ( Love kutu )

Herkese Merhabalar
Bugün sizlerle, kutu dönüşüm projemi paylaşmak istiyorum.
İlk gördüğünüz fotoğraftaki üstte duran karton kutu alttaki Love kutusuna dönüşüm hikayesi:Benim kutulara karşı bir zaafım var sanırım ev para verip aldığım dekoratif kutularla dolu hatta bazılarının içi boş bile, Ama ben halen karton kutuları geri dönüştürme yeni kutu üretme çabasındayım. Hani " kutu gibi ev "derler ya , o hesap ama Kutu gibi ev değil , kutu dolu ev tanımı daha uygun. İçlerinde dolar Euro çıksa hadi neyse de bizim evdeki kutulardan ancak kurdela iplik gibi ıvır zıvır çıkıyor :)


Neyse konumuza dönelim, Karton kutuyu öncelikle uçuk mavi renge boyamak istedim , fakat o renk boyam yoktu bende akrilik su bazlı beyaz ve mavi boyayı istediğim rengi elde edene kadar oranlayarak karıştırdım. Alt zemin kapanana kadar iki üç kat boyadım.


 Bilgisayarda hazırlayıp çıktısını aldığım Love yazısını keserek dekupaj tutkalı ile yapıştırdım. Peçetelerden kestiğim desenleri de zevkime göre oraya buraya serpiştirip peçete tutkalı ile yapıştırdım. Bu arada kenar kısımları iyice kapanmamıştı ve iç kısmını boyamak zor geldi buralara eflatun rengi yapışkanlı kağıdı ölçüsüne göre kesip yapıştırdım. En son olarak boyadığım yerlere iki kat vernik atıp kurumasını bekledim.                Sonuç tam da istediğim gibi oldu. Bana yapması kolay geliyorda nereye koyacağım ve içine ne koyacağım karar vermesi daha zor geliyor. Neyse bi köşede dursun elbet bi işime yarar.

                    Bir Diy ( kendin yap ) projesinin daha sonuna geldik. Nasıl beğendiniz mi ?
                   Sevgiyle Kalın
                   BAHAR...

6 yorum:

 1. ellerine sağlık bayıldım yaa

  YanıtlaSil
 2. gayet sıradışı ve şık olmuş. eline, zevkine sağlık:)
  sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Ne cici olmuş, hele renk süper.. Ellerine sağlık....

  YanıtlaSil
 4. canım instagram gormustum ben bunu ne tatlı olmuş yahu bayıldım ellerine sağlık *-*

  YanıtlaSil
 5. çok güzel bi geridönüşüm olmuş..

  YanıtlaSil

Güzel yorumlarınızı bekliyorum

Related Posts with Thumbnails